Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни, за рекомендаціями ВООЗ, забезпечує повноцінний захист громади від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями. Фактично, це і називається колективним імунітетом.
5% залишається для тих діток та дорослих, котрі мають довічні протипоказання та не можуть щепитися й отримати захист від інфікування.
ВООЗ застерігає: якщо рівень охоплення населення країни щепленнями падає на кілька відсотків – це створює сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб. Що нижчий колективний імунітет, то вище шанс виникнення спалахів та епідемій.
Тому кожна відмова або відкладання щеплення – загроза власному життю та життю тих, хто з об’єктивних причин не може щепитися.
Вакцинуйтеся самі та вакцинуйте свої дітей ! Імунна система реагує на введену вакцину , виробляючи імунітет проти інфекцій, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороб. Це безпечно, безоплатно та ефективно. Для цього просто зверніться до свого сімейного лікаря або в найблищий медичний заклад.
Національний календар профілактичних щеплень України передбачає захист проти 10 особливо небезпечних захворювань : гепатит В, гемофільна інфекція, туберкульоз, дифтерія, кашлюк. правець. поліомієліт, кір, краснуха, паротит. Головне – зробити щеплення. Вакцини для Календаря щеплень закуповують державним коштом, тому вони безоплатні.
Терміни проведення щеплень згідно Календаря
Важливо також робити додаткові щеплення з урахуванням епідсезону – проти грипу та COVID-19. Якщо ви маєте вже дві дози від коронавірусної хвороби, то попіклуйтеся про бустерну.
Імунізація у першу чергу спрямована на захист здоров’я наших дітей !
Тільки своєчасне щеплення захистить від інфекційних хвороб!
Лікар епідеміолог
Нововолинського відділення
Володимирського відділу
ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» Ольга БАРНА