Історична довідка
Назва села походить від слова «криця». До монголо-татарської навали Кречів був окраїною слов’янського містечка. Поселення мало кутки: Старе село, Шваби, Фільварок. Існували урочища – Сокольники, Ченіж, Задні, Передні стаї, Дубина, Жуковець, Копитень, Велетень, Луїха, Куряний Кут, Млин, Князі, Лиса Гора чи Почекайка, де від пам’ятних часів був пором.
В XV-XVI ст. Кречів належав давньому волинському роду великих землевласників Корчаків. Згодом – князям Чарторийським. Белзькому воєводству село належало наприкінці XVI – на початку XVIII ст. Згодом там господарювали Пашкевичі, а в 1863, вже сконфіскованим маєтком (брат власника брав участь у польському повстанні проти царизму) оволоділи Караваєви. Тоді ці землі належали Грибовицькій волості. За документами 1911 року панської землі зазначалося 254 десятини. Після скасування кріпосного права, 12 сімей отримало по 18 десятин землі, а ті, хто оселився на урочищі Шваби (в основному забужани з Пригорілого), мали наділи по 9. У XVIII ст. у 12 дворах жило 55 осіб, а вже на XIX ст. – у 39 хатах рахувалося 306 чоловік. Село у той час оточували вали, урочища були переважно вкриті дубовими лісами. Землі околиць багаті на археологічні пам’ятки мезолітичної, неолітичної та княжої доби. Були знайдені культури лійчатого посуду, кам’яні знаряддя, керамічні матеріали. До 1915 р. в урочищі Дубина знаходилися кургани, а у Велетені знайдено городище. У Кречеві було два водяні млини (у лісі на кордоні з Мовниковим і у самому селі), а на Бузі під с.Криловом стояв навіть плаваючий.
За переказами, раніше кречівці відвідували Пригорілівську церкву. Коли ж священники сіл Пригорілого і Михаля породичалися, приданим за доньку стало село Кречів. Святкуючи престольний празник на Пречисту (21 вересня), селяни відвідували Введенський храм. На михальському цвинтарі і хоронилися. Лише у 1922 р. Федір Караваєв виділив землю для вічного спокою односельчан. На сьогодні вони – прихожани Мовниківської церкви. Кречів – єдине село парафії, у якому відбулася Столипінська реформа. Проте на хутори селяни розійшлися у 1912 році, які розтягнулися аж до Ченіжа. Радянська влада організувала у Кречеві артіль ім. Ватутіна (голова – Кирило Худинець). Село було розмежоване кордоном, тому ті, хто проживав ближче до Бугу, вимушено пересилилися на колонії біля Луцька. Повернутися вдалося через два роки. Будучи на лінії розмежування, село одними з першим прийняли удар німецьких військ у 1941 році. Століттями війна не обминала кречівців. Ще в Кримську (1853-1856 рр.) Георгієвським хрестом нагороджено жителя села Валентина Желінського, у російсько-японську (1904-1905 рр.) – Корнія Мартинюка. 14 селян воювало у Першу світову, з них 8 – загинуло. Після 1945 року 25 із 37 мобілізованих селян не повернулися додому. У військовий час сільську громаду очолював Матвій Рудчук. Був дуже освіченою людиною, «енциклопедистом», як його називали односельчани, помічник видатного краєзнавця Олександра Цинкаловського.
У 1948 р. у селі було створено колгосп ім. Пушкіна (голова С.А. Карасьов). Через три роки землі стали належати господарству «Прикордонник» із центральною садибою у Мовникові. Згодом з’явився медпункт, магазин, клуб, бібліотека, початкова школа, яка з іншою формою навчання діяла і у тридцятих роках. Прикро, але вже за незалежної України культурні заклади перестали існувати. Реорганізувався і колгосп. На 2002 рік у 124 дворах проживало 310 осіб.