Історична довідка
Першу згадку про село відноситься до періоду Литовського панування на українських землях. Існують відомості, що в 1485 році Яків Немирович подарував село Заболотці своїй матері. Назву населений пункт отримав від того, що в давні часи був оточений болотами на три кілометри. Сучасне село сформувалося з трьох окремих: Ракулин (Південна частина), Заболотці (Західна), Сердятичі (Східна). На південь – за три кілометри протікає річка Західний Буг. З давніх-давен жителі займалися землеробством, розводили велику рогату худобу, коней, овець, свиней, домашню птицю, а також займалися садівництвом. Родючі землі належали шляхтичу Гуровському, вірному прислужникові знатного польського магната Жолкевського. Під час визвольної війни українського народу з польською шляхтою 1648-1654 рр., через село неодноразово проходили козаки Богдана Хмельницького. Аж до кінця XVIII ст. село знаходилося під владою Речі Посполитої. Польські магнати і католицька церква намагалися ополячити і окатоличити українців. Це відносилося і до жителів Заболотців. З цією метою у 1760 р. в селі був побудований костел.
Після поділів Польщі, з кінця ХVІІІ ст. Заболотці увійшли до складу Російської імперії. Земля і надалі залишилася в руках поміщиків, існувало кріпосне право та рекрутство, що значно пригнічувало становище населення.
Селяни проживали у маленьких хатинах, покритих соломою. Одягалися в одяг з домотканого сукна і полотна. За найменший непослух їх карали різками. Не принесло полегшення і скасування кріпосного права реформою 1861 року у Російській імперії. Жителі отримали зовсім мізерні наділи для обробітку. За це ж платили викуп, який був розділений на 20 років і вносився в державну касу як оплата «позики».
Згідно «Уставної грамоти» в поміщика Цезаря Гуровського, який володів Заболотецькою Сільською Общиною, на час скасування кріпосного права було всього 195 душ. У селі був свій мірошник, який на річці Рів мав водяний млин. В урочищі Петрівщина була цегельня, а для відпочинку – дві корчми, а саме: одна – в урочищі Острова, друга – в урочищі Вигода.
У селі не було школи. Аж до скасування кріпосного права в Заболотцях не було жодної освіченої людини. У 1872 р., після 25-річної служби у армії його царської величності царя Олександра ІІ, повернувся до рідного села Давидюк Роман. Зі служби прийшов у чині вахмістра, умів читати і писати. У хатинці своєї тітки він починає навчати грамоти лише хлопчиків. Бажання виявив добровільно, плати не брав. Необхідним приладдям дітей забезпечували батьки. У 1875 р. Роман залишив свою роботу, і до 1886 року навчання не проводилося. У цьому ж році священик Кваснєвський став клопотати, щоб у селі відкрили школу. Влада на це погодилась, і у тому ж році було відкрито церковно-приходську школу. З населення збирався так званий мирський збір, частина коштів якого йшла на плату вчителям, старості. Частину грошей платила держава. Навчалися діти церковнослов’янською мовою.
Російська революція 1905 року охопила і жителів Заболотців. Селяни активно виступали проти поміщика і прагнули повернути їм землю, сіножаті та ліс. Здійснили спробу поділити частину панських земель. У 1906 р. у селі побудовано нову церкву, яка на сьогодні є окрасою села.
У 1914 році розпочалася Перша світова війна. Багато людей, щоб зберегти своє життя, змушені були покинути назавжди рідну землю. Волею долі Перша світова війна стала братовбивчою для українського народу, оскільки народ опинився по обидві сторони барикад. Особливо це відчули жителі Заболотців. Лінія фронту між двома ворогуючими блоками проходила крізь село із заходу на схід і навпаки, завдавши великого горя і біди у селянських родинах. У 1917-1918 р. Заболотці були окуповані німцями. На заміну їм у 1919 р. прийшли поляки. Після Брестського миру Волинь перебувала під владою Польщі. Відношення шляхти залишилося до селян таким же, як і у попередні роки. З огляду на те, що в Заболотцях відбувалися численні виступи населення проти окупаційної влади, у селі було встановлено постійний пост польської поліції. Працювала «Просвіта», де збиралася молодь і читала книжки. Але ця громадська організація проіснувала недовго – була заборонена польською владою.
1 вересня 1939 р. розпочалася Друга світова війна. Гітлерівська Німеччина напала на Польщу і захопила її. Згідно Пакту Ріббентропа-Молотова та Таємного Протоколу до нього, 17 вересня частини Червоної Армії увійшли на територію Західної України. На Волині була встановлена радянську владу. У Заболотцях створено сільську раду і колгосп, відкрито 7-річну школу. У той же час розпочав роботу будинок культури. Все більше турбувало людей загроза з боку німецьких багнетів на заході, адже поряд проходив кордон із захопленою фашистами Польщею. Жителі Заболотців допомагали будувати укріплення на лінії розмежування. На західній околиці Заболотців, в чотирьох кілометрах від кордону, знаходилася 11-та прикордонна застава. Навколо села – болота і драговини. Застава прикривала дорогу, що йде до станції Іваничі на залізничній магістралі, і шосе Львів – Луцьк. Очолили заставу начальник, молодший лейтенант Юхим Уткін та політрук Печеневський. Саме бійці 11-ї застави одними з перших прийняли бій з гітлерівцями. Сили були нерівні, і втрати прикордонників все збільшувалися. Активна оборона та героїчні подвиги воїнів 11-ї застави дорого обійшлися і німецько-фашистськими окупантам. Відомо, що в перший день війни їм не вдалося пройти через Заболотці. У районі застави наші воїни знищили більше 200 ворожих солдатів і офіцерів. Разом з прикордонниками самовіддано билися і місцеві жителі. У 1941 році в селі була встановлена німецький окупаційний режим.
Від фашистів Заболотці звільнили 20 липня 1944 року, в результаті чого було відновлено радянську владу. Знову стала функціонувати семирічна школа. 16 жовтня 1949 року відкрито будинок культури, а на початку 1950 р. розпочала роботу швейна майстерня та новий магазин. Відкрито фельдшерсько-акушерський пункт. У 1954-1955 рр. село повністю електрифікували. У 1959р. на кошти колгоспу збудовано цегельний завод з виробничою потужністю понад 1 млн. цеглин на рік. Це дало змогу збудувати нове приміщення школи у 1961 році, а в середині 60-х років – приміщення Будинку культури на 300 глядацьких місць.
Налагоджувалося транспортне сполучення. В середині 70-х рр. збудовано дорогу до Іванич, а потім – до Жовтневого, побудували нове приміщення сільської ради.
З 1985р. на місці старої школи збудовано сучасний дитячий садочок з плавальним басейном. У цьому ж році розпочалася газифікація села. Разом з цим було проведено центральне водопостачання. В 1993р. урочисто відкрито сільський стадіон, а у 1998р. розпочала роботу нова колгоспна їдальня у приміщенні побутового комплексу.
В період економічного спаду в кінці 90х рр. село занепало. Припинив функціонувати дитячий садочок, басейн. Розпався колгосп. Осередками культурного життя практично стають місцевий Хрестовоздвиженський храм та загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня, які по праву вважаються навчальним, культурним та духовним центром села.